Víz -Gáz -fűtés, víz,- hőmennyiségmérő szerelés! Hálózatok, vegytisztítása!

Épületgépészeti bővítések, átalakítások, gyorsszolgálati javítások, víz, és hőmennyiségmérők beépítése, cseréje, fűtéshálózat, melegvíz tárolók vegyszeres tisztítása, fertőtlenítése, karbantartása, és takarítás!

 

Ki, mire, és milyen feltétellel veheti igénybe a NEP pályázatokat! 




Pályázatok

 

 

 

Önerő nélkül is pályázható a nyílászárócsere!

 Mintegy 2, 6 milliárd forintos keretet biztosít idén a kormány a lakossági energiatakarékossági pályázat vissza nem térítendő támogatására, amelyhez az MFB 16 milliárd forintért kiegészítő hitelt nyújt. A felújítással a hagyományos építésű lakások energiafelhasználása 30 százalékkal csökkenthető.

 

Idén is meghirdeti a gazdasági tárca a lakossági energiatakarékossági pályázatot és az ahhoz kapcsolódó hitellehetőséget az 1994 előtt, hagyományos technológiával épült házakra - jelentette be Kóka János, gazdasági és közlekedési miniszter. A korábbi két pályázat helyett 2007-ben összevont formában, egy pályázat keretében kerül meghirdetésre a lakossági energiatakarékosság és a lakossági megújuló energiahordozó-felhasználás támogatása. Változás a korábbiakhoz képest, hogy az új rendszerben az állami támogatáshoz kedvezményes hitel kapcsolódik, így önerő nélkül is bele lehet vágni a felújításba.

 

A gazdasági minisztérium március 31-ig a teszi közzé a Lakossági energia-megtakarítás támogatása, valamint a lakossági megújuló energiahordozó-felhasználás támogatása című NEP-2007 pályázat részletes szövegét. Erre a célra 2,6 milliárd forint áll rendelkezésre. Az új rendszerben a vissza nem térítendő állami támogatáshoz kedvezményes hitel kapcsolható, melyet az MFB Rt. Menedzsel, és amelynek a kamata jelenleg 6,4 százalék ("Sikeres Magyarországért" Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogram). A pályázati anyagok a meghirdetéssel egyidejűleg kerülnek fel a GKM honlapjára, a pályázatok benyújtása, pedig 2007. április 10 - től kezdődhet. A pályázathoz is kapcsolódva a tárcatájékoztató fórumot indít 2007. március 19 - től a gazdasági tárca honlapján.

 

A pályázaton külső hőszigetelésre, nyílászárócserére, illetve energiaellátó berendezések cseréjére pályázhatnak támogatásért a hagyományos építésű lakások tulajdonosai. A program célja évi 14-15 ezer hagyományos építésű lakás energetikai korszerűsítése 2013-ig. A megújuló energiahordozó-felhasználás növelését elősegítő pályázaton támogatásért lehet folyamodni, például napkollektorok, hőszivattyúk vagy egyéb megújuló energiahordozóval üzemelő beruházásokhoz. Ezeknél a beruházásoknál nincs előírt építési forma, és új építésű lakásoknál is lehet pályázatot benyújtani. Ennek feltételrendszere döntően megegyezik a lakáskorszerűsítési pályázatokéval. Eltérést jelent, hogy a drágább beruházási költségű megújuló energiahordozó-ellátásra irányuló pályázatnál magasabb összegű hitelt lehet felvenni. 2007-ben várhatóan mintegy 3 ezer lakásnál valósulnak meg így megújuló energiahordozó-felhasználást növelő beruházások.

 

A program keretében 15 százalékos, maximum 265 ezer forint vissza nem térítendő állami támogatást nyerhetnek el a pályázók. A költségek fennmaradó 85 százalékára, illetve az állami támogatási keret kimerülése esetén a teljes beruházási költségek 100 százalékra (saját erő bevonása nélkül) kerül bevezetésre a kedvező feltételeket kínáló hitelprogram. Így a korábbi évekhez képest lényegesen többen és olyanok is felújíthatják az energiatakarékosság érdekében otthonaikat, akik nem rendelkeznek önerőt jelentő pénzügyügyi forrással, mivel a most induló programhoz ez nem szükséges.

 

A korábbi energiatakarékossági programok tapasztalatai szerint az átlagosan 900 ezer és 1 millió forint közötti érték beruházásával a hagyományos építésű lakásoknál mintegy 30 százalékkal csökkent az energiafelhasználás. Az átlagos megtakarítás tüzelőolaj esetében évi 190 ezer forinttal, földgáz esetében évi 68 ezer forinttal mérsékli a háztartások energiaszámláját. A 900 ezer forintos átlagos beruházás így tüzelőolajjal való fűtés esetében mintegy 5, földgáz esetében, pedig közel 13 év alatt térül meg. (A kimutatott gazdaságosság természetesen csak átlagos viszonyokra, mai árakon értelmezhető).

 

·          A 2007-2013 közötti időszakra az MFB Rt. 100 milliárd forintos kedvezményes kamatozású hitelprogramjának idei kerete 16 milliárd forint. A 100 milliárd forintos kedvezményes hitel igénybevételével 100-110 ezer lakás energiahatékonysági felújítására kerül sor az adott időszakban.

 

A "Sikeres Magyarországért" Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogram az MFB Rt. refinanszírozása mellett a kereskedelmi bankok bevonásával kerülne bevezetésre 2007. március 31-től - írja a gazdasági tárca sajtóközleményében. Az energetikai korszerűsítési program keretében állami támogatást, illetve hitelt igényelhetnek a magyar állampolgárok, lakásszövetkezetek és társasházak.

 

A "Sikeres Magyarországért" Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogramból két célra vehető fel hitel.

 

Támogatást kiegészítő hitel:

 

A) Energiamegtakarítást eredményező beruházásnál a természetes személy vagy a lakóközösség az állami támogatás mellett a költségek további részét hitelből fedezi. A hitel összege lakásonként legfeljebb 1 500 000 forint lehet.

 

B) Hagyományos energiahordozók megújuló energiaforrásokkal való helyettesítésére irányuló beruházásoknál a természetes személy vagy a lakóközösség az állami támogatás mellett a költségek további részét hitelből fedezi. A hitel összege lakásonként legfeljebb 3 735 000 forint lehet.

 

Százszázalékos hitel:

 

A) Energiamegtakarítást eredményező beruházásnál a természetes személy vagy a lakóközösség a költségek 100 százalékát hitelből fedezi. A hitel összege lakásonként legfeljebb 1 765 000 forint lehet.

 

B) Hagyományos energiahordozók megújuló energiaforrásokkal való helyettesítésére irányuló beruházásoknál a természetes személy vagy a lakóközösség a költségek 100 százalékát hitelből fedezi. A hitel összege lakásonként legfeljebb 4 000 000 forint lehet.

 

A forintban felvett hitel kamatterhe: 3 havi EURIBOR + legfeljebb 2,5 százalék/év (jelenleg 6,4 százalék) futamideje: legalább 5 év és legfeljebb 20 év. Az állami támogatás és a hitel igénylése a pályázatok keretében történik, amelyek energetikai megfelelőségének a szakmai elbírálását minden esetben az Energia Központ Kht. végzi. Minden hiteligénylőnek az eddigi gyakorlattól eltérően ki kell töltenie a pályázati adatlapot és először az Energia Kht.-hoz kell benyújtania, ha a pályázat elfogadásra kerül, az Energia Kht. által záradékolt és a hiteligénylő részére visszaküldött pályázattal fordulhat kereskedelmi bankhoz, így a bírálati idő lerövidül, a kereskedelmi bank csak a hitelképességet vizsgálja.

 

Megjelentek a GKM energiatakarékossági pályázatai

 

 2008. április 14-étől lehet benyújtani a Nemzeti Energiatakarékossági Program energiatakarékossági pályázatait, melynek keretén belül a lakosság energiahatékonysági beruházásait, valamint a megújuló energiafelhasználás ösztönzését támogatják. Az idei évben rendelkezésre álló 1,6 milliárd forintos keret közel kétszerese a tavaly pályázati úton szétosztott 821 millió forintos keretnek.

 

A 2008-as év legfontosabb változása, hogy míg a 2007-es pályázati kiírások összevontan tartalmazták a lakáskorszerűsítési lehetőségeket és a megújuló energia felhasználását ösztönző beruházásokat, addig 2008-ban a GKM a pályázati rendszert 5 pályázatra bontja, amelyeknél eltérőek a támogatási intenzitások és az elnyerhető maximális támogatási összegek. A differenciálás alapja, hogy az energetikailag hatékonyabb korszerűsítések magasabb támogatásokkal vannak ösztönözve.

 

A pályázat beadásához szükség nyomtatványok a minisztérium (www.gkm.gov.hu), az Energiaközpont Kht. (www.energiakozpont.hu), a hitelprogram részletes feltételei és a finanszírozó hitelintézetek elérhetősége a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. (www.mfb.hu) honlapjáról tölthető le. A pályázathoz kapcsolódva a mai naptól (2008. március 18.) a tárca szolgáltató jellegű, pontos és érdemi tájékoztatást biztosító fórumot indít a GKM honlapján (www.gkm.gov.hu). Itt a lakosság részéről érkező, az energiatakarékosságra vonatkozó kérdésekre szakemberek fognak válaszolni.

 

1. Nyílászárók cseréjét illetve utólagos hőszigetelését támogató pályázat

 

NEP-2008-1 kódszámmal jelenik meg a nyílászáró–cserére illetve utólagos hőszigetelésére vonatkozó pályázat, amelyre 2008-ban egyedileg az iparosított technológiával épült lakások is pályázhatnak. Ez a beruházás energetikailag a legkevésbé hatékony, itt a támogatási intenzitás 15% és az elérhető maximális támogatás 264 ezer forint lakásonként. A felvehető maximális hitelkeret 1,496 millió forint, így a figyelembe vehető maximális beruházási költség (ha a beruházás ennél többe kerül, azt már saját erőből kell pótolni) 1,76 millió forint.

 

2. Fűtés és melegvízellátás korszerűsítését támogató pályázat

 

NEP-2008-2 kódszámmal jelenik meg a fűtés (pl.: kazáncsere) és melegvízellátás korszerűsítésére irányuló pályázat. Az energetikai berendezés–cseréket támogató pályázatok esetén a támogatási intenzitás mértéke 20%, maximum 400 ezer forint lakásonként. Abban az esetben, ha iparosított technológiával épített lakóépületben egyedi fűtés, illetve használati melegvíz–ellátás van, a lakástulajdonosok itt is benyújthatnak egyedileg pályázatot. A felvehető maximális hitelkeret 1,6 millió forint, így a figyelembe vehető maximális beruházási költség (ha a beruházás ennél többe kerül, azt már saját erőből kell pótolni) 2 millió forint.

 

3. Lakóépületek utólagos hőszigetelését támogató pályázat

 

NEP-2008-3 kódszámmal jelenik meg a lakóépületek utólagos hőszigetelésére irányuló pályázat. A tapasztalatok szerint az épületek utólagos hőszigetelése hozzávetőleg ugyanolyan hatékony, mint az energetikai berendezések korszerűsítése, így a támogatási intenzitás mértéke ebben az esetben is 20%, maximum 400 ezer forint lakásonként. A felvehető maximális hitelkeret 1,6 millió forint, így a figyelembe vehető maximális beruházási költség (ha a beruházás ennél többe kerül, azt már saját erőből kell pótolni) 2 millió forint.

 

4. Komplex energiatakarékossági beruházásokat támogató pályázat

 

NEP-2008-4 kódszámmal jelenik meg a többcélú energiatakarékossági beruházásokra vonatkozó pályázat. A tapasztalatok szerint a legnagyobb energia–megtakarítást azokkal a beruházásokkal érik el, amelyek egyszerre legalább két, vagy három (tehát nyílászáró–csere, hőszigetelés és energetikai berendezés–csere) célt szolgálnak. Ezek a beruházások értelemszerűen drágábban is valósíthatóak meg, ezért az elérhető támogatás maximuma lakásonként 720 ezer forintban, a beruházás összköltségének maximum 18%-ában van meghatározva. Az iparosított technológiával épített lakások ennél a pályázatnál abban az esetben pályázhatnak nyílászáró–cserével egyidejűleg megvalósítandó energetikai berendezés–cserére, ha a fűtés, vagy a melegvízellátás egyedileg történik (tehát nincs távfűtés, illetve központi fűtés). A felvehető maximális hitelkeret 3,28 millió forint, így a figyelembe vehető maximális beruházási költség (ha a beruházás ennél többe kerül, azt már saját erőből kell pótolni) 4 millió forint.

 

5. Megújuló energiafelhasználást ösztönző pályázat

 

NEP-2008-5 kódszámmal jelenik meg megújuló energiahordozók felhasználását ösztönző pályázat (megújuló energiaforrásokkal előállított hő– vagy villamos–energia, biomassza, geotermikus energia, szélenergia, szerves hulladékok felhasználásának növelése, napkollektorok, napelemek telepítése). Legmagasabb ösztönzést a pályázati rendszer a megújuló energiahordozó beruházásokhoz biztosítja; itt lakásonként maximum 1 millió forint támogatást lehet elérni, a maximális támogatási intenzitás 25%. Iparosított épült lakások itt nem pályázathatnak, mivel az ÖTM pályázata erre lehetőséget biztosít. A felvehető maximális hitelkeret 3 millió forint, így a figyelembe vehető maximális beruházási költség (ha a beruházás ennél többe kerül, azt már saját erőből kell pótolni) 4 millió forint.

     

Pályázati felhívás a Nemzeti Energiatakarékossági Programból és a „Sikeres Magyarországért” Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogramból megvalósuló, lakossági Energiamegtakarítást eredményező több célú beruházások támogatásához

NEP-2008-4

2008.03.18. kedd 10:52

A pályázat célja 

 

Vissza nem térítendő támogatással és/vagy kedvezményes kamatozású hitellel járuljon hozzá:

1994 előtt épült lakóingatlanok Energiamegtakarítást eredményező  beruházásaihoz. 

Figyelem: Jelen pályázati konstrukció keretében több beruházási cél (1. nyílászáró csere/nyílászáró utólagos hőszigetelése, 2. utólagos hőszigetelés, valamint 3. fűtés és/vagy használati melegvíz ellátás (HMV) korszerűsítés beruházásokból két cél, vagy mindhárom cél) együttes megvalósítására pályázhatnak. Amennyiben a pályázó csak egyféle beruházást kíván megvalósítani, úgy a NEP-2008-1-3 pályázati konstrukciók valamelyikének keretében kell pályáznia!

 

Rendelkezésre álló forrás

A NEP-2008 pályázati rendszer meghirdetésekor a vissza nem térítendő támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg 1,6 milliárd Ft, a kedvezményes kamatozású hitelre pedig a „Sikeres Magyarországért” Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogram keretében 16 milliárd Ft.

 

Az elnyerhető támogatás mértéke

A vissza nem térítendő támogatás mértéke a beruházási költség legfeljebb 18%-a, de lakásonként legfeljebb 720. 000,- Ft. A pályázat alapján a pályázó jogosulttá válik a „Sikeres Magyarországért” Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogram keretében történő hiteligénylésre. A hitel összege:

 

Támogatást kiegészítő hitel esetén:

A pályázó az állami támogatás mellett a költségek további részét hitelből fedezheti. A hitel mértéke 0-tól 82 %-ig terjedhet, összege lakásonként legfeljebb 3. 280. 000,- Ft lehet.

 

max. 100%-os hitel esetén:

A pályázó a költségek 100 %-át hitelből fedezheti. A hitel mértéke 0-tól 100 %-ig terjedhet, összege lakásonként legfeljebb 4. 000. 000,- Ft lehet.

A pályázat keretében elnyerhető vissza nem térítendő támogatás és hitel együttes összege nem lehet nagyobb, mint az elfogadott beruházási költség.

A támogatás és a hitel együttes összege lakásonként legfeljebb 4. 000. 000,- Ft lehet.

A vissza nem térítendő támogatást és a kedvezményes kamatozású energiatakarékossági hitelt lehet együtt (támogatás és hitel), de lehet külön-külön (csak támogatás, vagy csak hitel) is kérni.

 

A pályázók köre

Hagyományos technológiával épült ingatlanok esetében:

              Természetes személyek,

              Lakásszövetkezetek

              Társasházak (a lakásszövetkezet és a társasház a továbbiakban együttesen: lakóközösség).

Iparosított technológiával épült ingatlanok esetében:

Természetes személy, csak abban az esetben pályázhat nyílászárócsere és/vagy nyílászáró utólagos hőszigetelés, fűtés és/vagy HMV korszerűsítés megvalósítására, amennyiben az ingatlan egyedi fűtéssel és/vagy egyedi használati melegvíz ellátással rendelkezik

 

Támogatható tevékenységek köre

Az alábbi tevékenységek közül legalább kettő megvalósítása1994 előtt épült lakóingatlanon:

              Nyílászáróik cseréje és/vagy nyílászárók utólagos hőszigetelése

              Épület utólagos hőszigetelése

              Fűtés és/vagy használati melegvíz ellátás korszerűsítése..

 

A pályázat benyújtása

A pályázatok benyújtása 2008. április 14-től lehetséges. 

A pályázatot 1 eredeti és 1 másolati példányban kell benyújtani az alábbi címre:

 

Energia Központ Kht. NEP 2008-4; 1437 Bp. Pf. 328. 

 

A Pályázati felhívás, a Pályázati formanyomtatvány (adatlap) és a Pályázati útmutató és eljárásrend a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (www.gkm.gov.hu), az Energia Központ Kht. (www.energiakozpont.hu), a „Sikeres Magyarországért” Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogram részletes feltételei és a finanszírozó hitelintézetek elérhetősége a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. (www.mfb.hu) Internetes honlapjáról tölthető le.

 

A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatban felvilágosítást a következő szervezettől kaphat:

A vissza nem térítendő támogatással kapcsolatos információk:

2008. április 4-ig:

Energia Központ Kht. ügyfélszolgálata: (06-1) 456-43-02,  (06-1) 456-43-88,

fax: (06-1) 456-43-01. Budapest, IX. Ráday u. 42-44., II. emelet 219.

Ügyfél fogadási idő: Hétfő, Kedd: 9.00 - 15.00, Szerda: 9.00 - 18.00,

Csütörtök: 9.00 - 15.00.

 

2008. április 7-től:

1134 Budapest, Váci u. 45. VI. emelet

Az Energia Központ Kht. ügyfélszolgálatának telefonszáma és az ügyfélfogadási idő az Interneten (www.energiakozpont.hu) kerül meghirdetésre.

E-mail: ugyfelszolgalat@energiakozpont.hu

A „Sikeres Magyarországért” Lakossági Energiatakarékossági Hitelprogramról további tájékoztatás a 06-40-555-555 telefonszámon és a finanszírozó hitelintézeteknél kérhető.

A vissza nem térítendő támogatás keretének kimerülése esetén a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium hivatalos lapjában, honlapján és legalább egy országos terjesztésű napilapban hirdetményt tesz közzé.

A pályázatok elbírálása a pályázati dokumentáció részét képező Pályázati útmutató és eljárásrendben közzétett szempontok alapján történik.

 

Letölthető dokumentumok.

 

(www.energiakozpont.hu)

 

 

NEP-2008-4 pályázati felhívás (79KB)

NEP-2008-4 pályázati útmutató (377KB)

NEP-2008-4 pályázati adatlap (396KB)

 


 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 1
Heti: 50
Havi: 31
Össz.: 101 014

Látogatottság növelés
Oldal: Lakás korszerüsitési pályázatok, letölthető pályázati lapok!
Víz -Gáz -fűtés, víz,- hőmennyiségmérő szerelés! Hálózatok, vegytisztítása! - © 2008 - 2024 - viz-futes-gaz.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »